Przełęcz pod Jeleńcem

50.69002,16.30055

Opis:

Przełęcz pod Jeleńcem – przełęcz na wysokości 837 m n.p.m. w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w paśmie Gór Suchych. Przełęcz położona jest na terenie Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich na południowym wschodzie od miejscowości Rybnica Leśna, w północno-zachodniej części pasma Gór Suchych. Stanowi rozległe obniżenie o dość łagodnych zboczach i stromych podejściach, rozdzielające południkowo wzniesienie Jeleniec od Turzyny. Rejon przełęczy zbudowany jest z permskich skał wylewnych – melafirów (trachybazaltów). Cały obszar przełęczy porośnięty jest lasem regla dolnego. Około 140 m poniżej przełęczy na południowym podejściu leży niewielka łąka z górską roślinnością i zespołem skałek.
Dodał: Dawid303

Odwiedzono: 3 razy

Powiązane trasy:

Rajd MTB Szlakiem Wałbrzyskich Zamków

Trasa prowadząca przez 9 zamków wokół Wałbrzycha

Trasa widokowa przez Waligórę, Ruprechcicki Szpiczak, Rogowiec i Borową

Widokowa trasa prowadząca przez Waligórę, Szpiczak, Jeleniec, Rogowiec i Borową.

Na początku czeka nas stroma wspinaczka na Waligórę, najwyższy szczyt Gór Suchych i Kamiennych. Szczyt należy do Korony Gór

Zamek Nowy Dwór i Rogowiec z Borową

Trasa prowadzi od Dworca Głównego przez Zamek Nowy Dwór, platformę widokową na Dłużynie, wieżę widokową na Borowej, zamek Rogowiec do Andrzejówki. Spod schroniska można wrócić autobusem.

Drabina Wałbrzyska

DRABINA WAŁBRZYSKA, to nowy szlak w Górach Wałbrzyskich i Kamiennych, przechodzący przez Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich.

Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza

gss

Główny Szlak Sudecki

gss