Hashtag #Dawna fabryka

Obiekty:

Cukrownia Świdnica Architektura, Zabytek techniki i przemysłu

Cukrownia założona została w 1848 r. (jedna z najstarszych na Dolnym Śląsku). Właścicielem wówczas byt niejaki Frommer. W 1867 roku fabryka przeszła w posiadanie kupca Augusta Grossa z Piławy Dolnej. (polska-org.pl)

#Dawna fabryka

Dawna fabryka porcelany Ohme Architektura, Zabytek techniki i przemysłu

Budynek dawnej fabryki porcelany Ohme. Zlikwidowana w roku 1930.

#Dawna fabryka #Wałbrzych #Wałbrzyska Porcelana

Dawna fabryka porcelany Prausego Architektura

Fabryka Porcelany Prausego znajdowała się w sąsiedztwie innego zakładu, Ohme. Dziś pozostałoscia po niej jest obecny budynek biurowy firmy Ronal. 

#Dawna fabryka #Szczawienko #Wałbrzych #Wałbrzyska Porcelana

Dawna gorzelnia Architektura

Dawna gorzelnia w Rolantowicach.

#Dawna fabryka

Dawna Huta "Karol" Architektura

Fabryka powstała około 1820 roku. Początkowo wytwarzała armaturę komunalną oraz drobne urządzenia dla różnych branż. W kolejnych latach firma rozwijała się, wchłaniając inne zakłady oraz rozbudowując własny potencjał produkcyjny.

#Dawna fabryka #Piaskowa Góra #Wałbrzych

Dawna kaflarnia Architektura

Murowany budynek z 1874 roku. Produkowano tu wyroby z ceramki, przede wszystkim kafle piecowe. Obecnie opuszczony i zaniedbany.

#Dawna fabryka #Opuszczone miejsce #Wałbrzych

Dawna miejska rzeźnia Architektura

Budynek dawnej rzeźni miejskiej z 1888 roku. Po wojnie zakład nadal funkcjonował zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. Źródło polska-org.pl

#Dawna fabryka #Modernizm #Wałbrzych

Dawna montownia szybowców Architektura

W latach II wojny światowej w hali przy obecnej ulicy Reja 5a znajdowała się montownia szybowców. Niewykluczone, że były one testowane na górze Jatki pod Mieroszowem.

#Dawna fabryka #IIWS

Dawne WZG "Kalkomania" Architektura

Obiekt oddany do użytku w 1898 roku. Fabryka zajmowała się wytwarzaniem kalkomanii dla przemysłu ceramicznego, również po wojnie. 

#Altwasser #Dawna fabryka #Wałbrzych #Wałbrzyska Porcelana

Dawny "Linodrut" Architektura

Budynek fabryki z 1902 roku, rozbudowanej w latach 1915-1923. W zakładzie tym produkowano m.in. liny, siatki, druty i galanterię ogrodową. Źródło: polska-org.pl

#Dawna fabryka #Piaskowa Góra

Dawny zakład Porcelany "Książ" Ruiny

Fabryka Porcelany Książ była największym zakładem tej branży w Europie. Produkcja ruszyła w 1985 roku. Z powodu ogromnego zadłużenia w 2004 roku zakład zakończył działalność, a w 2013 roku zaczęto wyburzać olbrzymie hale produkcyjne.

#Dawna fabryka #Lubiechów #Opuszczone miejsce #Ruiny budowli #Szczawienko #Wałbrzyska Porcelana

Hala Wałbrzyskich Mistrzów Architektura, Obiekt sportowy

Hala Wałbrzyskich Mistrzów przy ul. Wysockiego 11a (dawna hala OSIR) jest obiektem przystosowanym do gier zespołowych: koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i piłki ręcznej. Posiada 295 miejsc na widowni oraz zaplecze sanitarne i szatnie. Na m

#Dawna fabryka #Wałbrzych

Zakłady Przemysłu Wełnianego ARGOPOL Architektura

Budynek dawnych zakładów przemysłu wełnianego Argopol (Kammgarnspinnerei Stöhr, Werk Wüstegiersdorf, früher A. F. Dinglinger) w centrum Głuszycy. Obecnie częsciowo wykorzystywany m.in przez sklepy, aptekę.

#Dawna fabryka #Głuszyca